Poradnia Chirurgii Ogólnej - ul. St. Staszica 14a oraz Langiewicza 6a

Przykliniczna Poradnia Chirurgii Ogólnej:

Działalność przyklinicznej Poradni Chirurgii Ogólnej USK Nr1 w Lublinie została podzielona na część ogólną funkcjonującą od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9:00 do 12:00 oraz w piątki od 9:00 do 14:00 oraz część specjalistycznych dziedzin chirurgii funkcjonującą od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12:00 do 14:00.

W ramach działalności poradni chirurgicznej w zakresie ogólnym odbywa się wizyta pierwszorazowa, w trakcie której po analizie klinicznej i dostarczonej dokumentacji własnej chorego, pacjent zostanie ukierunkowany do bardziej specjalistycznych dziedzin chirurgicznych. W ramach działalności części ogólnej poradni chirurgicznej odbywa się również opieka pooperacyjna w zakresie usuwania szwów, monitorowania gojenia ran pooperacyjnych, zmiany opatrunków, wydawanie wyników badań histopatologicznych w wybranym zakresie oraz wykonywanie drobnych zabiegów chirurgicznych, takich jak usuwanie w znieczuleniu miejscowym zmian skóry czy tkanki podskórnej (piątki).

W ramach działalności części specjalistycznej poradni chirurgicznej odbywa się kwalifikacja i planowanie leczenia operacyjnego w warunkach hospitalizacji lub rozszerzenie diagnostyki czy innych konsultacji specjalistycznych w celu optymalizacji przygotowania do leczenia operacyjnego. W części specjalistycznej poradni chirurgicznej odbywa się również konsultacja pooperacyjnego wyniku badania histopatologicznego i ukierunkowanie dalszego postępowania.

W poniedziałki część specjalistyczna poradni chirurgicznej będzie obejmowała porady w dziedzinie chirurgii wątroby, dróg żółciowych, trzustki i śledziony (HBPS), we wtorki w dziedzinie chirurgii górnego odcinka przewodu pokarmowego (GOPP) w tym przełyku, żołądka, chirurgii bariatrycznej i metabolicznej (chirurgiczne leczenie otyłości), w środy w dziedzinie chirurgii dolnego odcinka przewodu pokarmowego (DOPP) w tym jelita, odbytnicy i odbytu (chirurgia koloproktologiczna) oraz w czwartki w dziedzinie chirurgii endokrynologicznej (tarczyca, przytarczyce, nadnercza) i przepuklin.

Plan funkcjonowania przyklinicznej Poradni Chirurgii Ogólnej USK1 w Lublinie:

GODZINY PRZYJĘĆ
PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK

HBPS

Dr Michał Solecki

Dr Justyna Wyroślak-Najs

Dr Michał Raban

GOPP

Prof Tomasz Skoczylas

Dr Kamil Nurczyk

Dr Jacek Dziedzic

Dr Norbert Nowak

DOPP

Dr Aleksander Ciechański

Dr Michał Mirecki

Dr Jan Śnieżyński

END/PRZEP

Dr Magdalena Rejmak

Dr Bartosz Wilczyński

HBPS - Poradnia chirurgii wątroby, dróg żółciowych, trzustki i śledziony.
GOPP - Poradnia chirurgii górnego odcinka przewodu pokarmowego, chirurgii bariatrycznej i metabolicznej.

DOPP - Poradnia chirurgii dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

END/PRZEP - Poradnia chirurgii endokrynologicznej i przepuklin.

Rejestracja do Poradni Chirurgii Ogólnej odbywa się w dotychczasowych godzinach.

tel: 81 532 24 49 od godz. 9.00

e-mail: rejestracjastaszica@usk1.pl