Zmiany w organizacji pracy Poradni Chirurgii Ogólnej - godziny pracy Poradni Specjalistycznych

Uprzejmie informujemy o zmianie organizacji funkcjonowania przyklinicznej Poradni Chirurgii Ogólnej SPSK Nr 1 przy ul. Staszica 14 "A" w Lublinie. Działalność poradni została podzielona na część ogólną - przyjęcia pacjentów od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9:00 do 12:00 oraz w piątki od 9:00 do 14:00 oraz część specjalistycznych dziedzin chirurgii, funkcjonującą od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12:00 do 14:00.

W ramach działalności poradni chirurgicznej w zakresie ogólnym będzie odbywała się wizyta pierwszorazowa, w trakcie której, po analizie klinicznej i dostarczonej dokumentacji własnej chorego, pacjent zostanie ukierunkowany do bardziej specjalistycznych dziedzin chirurgicznych, jak również opieka pooperacyjna w zakresie usuwania szwów, monitorowania gojenia ran pooperacyjnych, zmiany opatrunków, wydawanie wyników badań histopatologicznych w wybranym zakresie oraz wykonywanie drobnych zabiegów chirurgicznych, takich jak usuwanie w znieczuleniu miejscowym zmian skóry czy tkanki podskórnej.

W ramach działalności części specjalistycznej poradni chirurgicznej będzie odbywała się kwalifikacja i planowanie leczenia operacyjnego w warunkach hospitalizacji lub rozszerzenie diagnostyki czy innych konsultacji specjalistycznych w celu optymalizacji przygotowania do leczenia operacyjnego, jak również konsultacje pooperacyjnych wyników badania histopatologicznego i ukierunkowanie dalszego postępowania.

Praca Poradni Specjalistycznych będzie odbywać się w poszczególne dni tygodnia według ustalonego zakresu:

W poniedziałki część specjalistyczna poradni chirurgicznej będzie obejmowała porady w dziedzinie chirurgii wątroby, dróg żółciowych, trzustki i śledziony (HBPS), we wtorki w dziedzinie chirurgii górnego odcinka przewodu pokarmowego (GOPP) w tym przełyku, żołądka, chirurgii batiatrycznej i metabolicznej (chirurgiczne leczenie otyłości), w środy w dziedzinie chirurgii dolnego odcinka przewodu pokarmowego (DOPP) w tym jelita, odbytnicy i odbytu (chirurgia koloproktologiczna) oraz w czwartki w dziedzinie chirurgii endokrynologicznej (tarczyca, przytarczyce, nadnercza) i przepuklin.

Zmieniony plan funkcjonowania przyklinicznej Poradni Chirurgii Ogólnej SPSK1 w Lublinie: link

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczki , które działa w ramach Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku USK Nr 1 , wzięło udział w III edycji DOTACJI Fundacji DKMS, realizowanych w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i
Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK1 to jedyny ośrodek w makroregionie, który specjalizuje się w okulistyce dziecięcej. Z radością informujemy, że jednostka kierowana przez Prof. Roberta Rejdaka otrzymała z dodatkowego rozdania darów od
14. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Programu Wieloletniego pn. "Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie" oraz oficjalne otwarcie najnowszego budynku USK 1 ,