Zabytkowy budynek Klinik Okulistyki USK 1 dostanie nowe kolory wnętrz! - rozstrzygnięcie konkursu

19. marca, z inicjatywy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 oraz Politechniki Lubelskiej, odbył się briefing prasowy podsumowujący trzeci konkurs na aranżację kolorystyczną szpitalnych wnętrz, tym razem budynku Klinik Okulistyki przy ul. Chmielnej w Lublinie. W zabytkowym obiekcie, który przez lata służył leczeniu pacjentów z poważnymi schorzeniami wzroku, po przebudowie będzie mieściło się Europejskie Centrum Innowacyjnej Terapii Chorób Plamki Żółtej.

Poprzednie dwa konkursy rozstrzygnięte zostały w 2017 i 2021 roku. Efekty pracy studentów architektury Politechniki Lubelskiej można zobaczyć w budynku Kliniki Chirurgii Onkologicznej z Zakładem Radioterapii przy ul. Radziwiłłowskiej oraz w najnowszym budynku USK 1 przy ul. Staszica 16. Obie inwestycje zrealizowano w ramach programu wieloletniego przebudowy i rozbudowy szpitala.

Takie konkursy pozwalają studentom na zdobycie praktycznego doświadczenia w projektowaniu rzeczywistych przestrzeni. To nie tylko szansa na wykorzystanie zdobytej wiedzy teoretycznej, ale również na rozwijanie umiejętności praktycznych i rozwiązywanie realnych problemów projektowych.

Plansze z wizualizacją zwycięskiej koncepcji aranżacji kolorystycznej budynku znajdują się poniżej w galerii zdjęć.

W wydarzeniu udział wzięli:

• Prorektor ds. studenckich PL prof. Paweł Droździel
  • Dyrektor Naczelna USK nr 1 Beata Gawelska
  • Członkowie komisji konkursowej (skład zespołu jury poniżej)
  • Studenci architektury PL
  • przedstawiciele lokalnych mediów

Skład komisji konkursowej z ramienia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1:

Dyrektor Naczelna USK1 lek.med. Beata Gawelska

z-ca Dyrektora ds. Infrastruktury i Inwestycji mgr inż. Tomasz Brygała

z-ca Dyrektora ds. Informatyzacji mgr Mariusz Musiatowicz

Kierownicy Klinik Okulistyki:

prof. dr hab. n.med. Robert Rejdak (Kl. Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej)

prof. dr hab. n.med. Tomasz Żarnowski (Kl. Diagnostyki i Mikrochirurgii Jaskry, w zastępstwie dr Ewa Kosior - Jarecka)

prof. dr hab.n.med. Jerzy Mackiewicz (Kl. Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego)

prof. dr hab.n.med. Katarzyna Nowomiejska

Członkowie komisji konkursowej z ramienia Politechniki Lubelskiej:

Prorektor ds. studenckich prof. Paweł Groździel

Prodziekan ds. studenckich na kierunku Architektura prof. Bartłomiej Kwiatkowski / przewodniczący jury

Jury wybrało ostatecznie pracę autorstwa zespołu trzech studentek, z których każda otrzymała czek o wartości 2000 zł, były to: Julia Zamojska, Magdalena Wrona oraz Dominika Włodek.

Serdecznie gratulujemy młodym architektkom talentu i życzymy powodzenia w życiu zawodowym!

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczki , które działa w ramach Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku USK Nr 1 , wzięło udział w III edycji DOTACJI Fundacji DKMS, realizowanych w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i
Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK1 to jedyny ośrodek w makroregionie, który specjalizuje się w okulistyce dziecięcej. Z radością informujemy, że jednostka kierowana przez Prof. Roberta Rejdaka otrzymała z dodatkowego rozdania darów od
14. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Programu Wieloletniego pn. "Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie" oraz oficjalne otwarcie najnowszego budynku USK 1 ,
Aktualizacja: 20 Marzec 2024 | Autor: Anna Guzowska