Wizyta ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w SPSK Nr 1 - 12. kwietnia

12. kwietnia odbyła się wizyta ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w Lublinie. W ramach spotkania zorganizowanego przez Uniwersytet Medyczny, w auli klinik okulistycznych SPSK Nr 1 przy ul. Chmielnej miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Pana Ministra, JM Rektora UM prof. Wojciecha Załuski oraz Prorektora UM i Kierownika Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK 1 prof. Roberta Rejdaka.

Minister Adam Niedzielski spotkał się również z Dyrektor Naczelną Szpitala Beatą Gawelską i wspólnie odwiedzili Oddział Okulistyki Dziecięcej, na którym przybywają poszkodowani podczas wojny w Ukrainie najmłodsi pacjenci.

Podczas konferencji prasowej omówiono tematy związane z pomocą świadczoną obywatelom Ukrainy, pracą medyków zza wschodniej granicy w polskich szpitalach oraz przedstawiono skalę i efekty leczenia pacjentów z Ukrainy w naszym Szpitalu.

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczki , które działa w ramach Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku USK Nr 1 , wzięło udział w III edycji DOTACJI Fundacji DKMS, realizowanych w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i
Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK1 to jedyny ośrodek w makroregionie, który specjalizuje się w okulistyce dziecięcej. Z radością informujemy, że jednostka kierowana przez Prof. Roberta Rejdaka otrzymała z dodatkowego rozdania darów od
14. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Programu Wieloletniego pn. "Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie" oraz oficjalne otwarcie najnowszego budynku USK 1 ,
Aktualizacja: 12 Kwiecień 2022 | Autor: Anna Guzowska