Wizyta Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego w SPSK 1 - 1. października 2021

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce oraz największą w skali Polski ilością zachorowań na COVID-19 w naszym regionie, Minister Zdrowia Adam Niedzielski spotkał się dziś w SPSK Nr 1 z przedstawicielami władz, Dyrekcji naszego Szpitala oraz Kierownikami dwóch Klinik, które w największym stopniu zaangażowane są w walkę z koronawirusem. Omawiano m.in. możliwe scenariusze rozwoju pandemii oraz dyskutowano o ewentualnym wprowadzeniu działań, które w jeszcze większym stopniu przekonałyby mieszkańców najsłabiej wyszczepionego regionu w kraju do podjęcia szybkiej decyzji o przyjęciu szczepionki.

W spotkaniu tym uczestniczyli m.in: Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Wojewoda Lech Sprawka, Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski, Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Profesor Krzysztof Tomasiewicz, Kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Profesor Mirosław Czuczwar oraz w roli gospodarzy - Dyrektor Naczelna SPSK Nr 1 Beata Gawelska i v-ce Dyr. ds. Medycznych Marek Majewski.

Po spotkaniu odbył się briefing prasowy z udziałem mediów ogólnopolskich i lokalnych.

Poniżej w galerii zdjęcia z obydwu części wizyty Pana Ministra.

10. kwietnia odbył się briefing prasowy, dotyczący kilku istotnych zagadnień z zakresu położnictwa i patologii ciąży, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla rodziców już oczekujących dziecka lub planujących wkrótce ciążę. Podczas briefingu poruszono
USK1 w Lublinie z największym odsetkiem znieczuleń do porodu w województwie lubelskim Jak podaje serwis termedia.pl: " ...za cel stawiają sobie poprawę opieki na salach porodowych – chcą, żeby znieczulenie zewnątrzoponowe było dostępne w jak
22. marca zainaugurowano Eastern Europe Anesthesiology and Intensive Therapy Experts Forum . To dwa dni spotkań ekspertów z Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski, podczas których specjaliści i liderzy opinii w dziedzinie anestezjologii i
Aktualizacja: 01 Październik 2021 | Autor: Anna Guzowska