JEDNOSTKI MEDYCZNE

Walczymy z czerniakiem! - zapraszamy na konsultacje dermatologiczne do SPSK 1

 

Kolejna biała sobota dermatologiczna, która odbyła się 26. czerwca, potwierdziła, jak ważne i potrzebne są tego rodzaju inicjatywy. Kilkoro spośród pacjentów, którzy zgłosili się w tym dniu do Ambulatorium Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1, otrzymało pilne skierowanie do dalszego leczenia.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie zachęca do skorzystania z kolejnego cyklu porad specjalistów, których celem jest walka z czerniakiem - złośliwym nowotworem skóry. Tym razem zmieniono zasady zapisów: konsultacje będą odbywały się w wybrane dni powszednie (do września br. - rezygnujemy z opcji "białych sobót"), wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego.

Walka z czerniakiem zaczyna się od badania dermoskopem i trafnej diagnozy.

 "Czerniak to  złośliwy nowotwór skóry, który pojawia się jako zupełnie nowa zmiana barwnikowa lub rozwija się w obrębie znamienia, które zaczyna się powiększać, zmienia kolor, staje się niesymetryczne, może krwawić. Warto obserwować  swoją skórę i w przypadku  zauważenia podejrzanej zmiany natychmiast skonsultować się z lekarzem" - mówi Prof. dr hab. n.med. Dorota Krasowska, Kierownik Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1 w Lublinie, zachęcając jednocześnie do skonsultowania niepokojących zmian i znamion ze specjalistami z naszego szpitala w najbliższą oraz kolejną sobotę.

 

Zapisy na badanie:

na konsultacje, które odbędą się w wybrane dni w lipcu, sierpniu i we wrześniu, obowiązują zapisy telefoniczne do 4.sierpnia w godz. od 10 do 14 - tel. 81 532 36 47.

Zapisy na kolejne, wrześniowe terminy konsultacji będą możliwe od 26.08 w tych samych godzinach. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kiedy?

Zapraszamy osoby, które zauważyły u siebie niepokojące zmiany skórne lub znamiona na bezpłatne konsultacje w tym zakresie w wybrane dni tygodnia po wcześniejszym zgłoszeniu się telefonicznym.

Gdzie?

Ambulatorium Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1 w Lublinie - ul Staszica 11 H (niski budynek po prawej stronie ulicy Staszica idąc w kierunku ul. Świętoduskiej)

Nasza inicjatywa jest częścią ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Miej oko na skórę", organizowanej przez kilka różnych podmiotów, m.in. stowarzyszeń i firm.

 

W wyznaczonym terminie będą odbywać się wyłącznie badania dermoskopowe dla osób, które chcą skonsultować podejrzane zmiany skórne i znamiona pod kątem podejrzenia czerniaka, osoby zgłaszające się z innymi schorzeniami dermatologicznymi nie będą w tych dniach badane.

 

W załączniku dostępna jest ulotka dotycząca akcji "Miej oko na skórę", w której uczestniczy również nasz Szpital.

Nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego - maseczka, dezynfekcja i dystans - prosimy o ich przestrzeganie podczas oczekiwania na badanie.

WYGRAJMY RAZEM Z CZERNIAKIEM!

 

Artykuły - pozostałe
Przedstawiamy galerię zdjęć nowego budynku USK 1, wykonanych kilka dni temu od strony ul. Staszica, Szewskiej i Al. Solidarności.
Informujemy, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe, Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku wprowadza ograniczenie odwiedzin u pacjentów - są one możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu zgody ze strony Kierownika
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie , ul. Stanisława Staszica 16, 20-081 Lublin, OGŁASZA PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY na sprzedaż tomografu komputerowego typu VCT Light Speed, rok produkcji 2008. Cena wywoławcza: 90 000,00 zł netto/ 97
Aktualizacja: 29 Lipiec 2021 | Autor: Anna Guzowska