Udział SPSK Nr 1 w Lubelskich Dniach Promujących Zdrowie - badania i wykłady

Już po raz kolejny Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie angażuje się w zdrowotne inicjatywy społeczne, organizowane przez Miasto Lublin. W załącznikach pod artykułem - plakat oraz program Lubelskich Dni Promujących Zdrowie, w ramach tego wydarzenia nasz Szpital przygotował następujące propozycje dla pacjentów i pacjentek:

Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży - miejsce badań: Izba przyjęć Ginekologiczno - Położnicza ul. Staszica 16:

- termin: 3. czerwca:

badania, konsultacje i porady w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy i badania cytologiczne, wymagana wcześniejsza rejestracja 81 532 66 12:

dr hab. n. med. Anna Semczuk-Sikora (g. 10-12)
dr n. med. Aleksandra Stupak (g.15-17)

Profilaktyka raka szyjki macicy, badania cytologiczne, USG ginekologiczne, USG położnicze,wymagana wcześniejsza rejestracja 81 532 66 12:
dr hab. n. med. Arkadiusz Krzyżanowski (g. 10-12)

- termin: 5. czerwca:

profilaktyka raka szyjki macicy, badania cytologiczne, USG ginekologiczne, USG położnicze,, wymagana wcześniejsza rejestracja 81 532 66 12:

dr hab. n. med. Wojciech Kwaśniewski (g. 10-12)

- termin: 6. czerwca:

profilaktyka raka szyjki macicy - badania cytologiczne; wymagana wcześniejsza rejestracja, tel.: 81 532 66 12
dr n. med. Maciej Kwiatek (g. 15-17)

- termin: 7. czerwca:

profilaktyka raka szyjki macicy: badania cytologiczne oraz prekoncepcyjne porady genetyczne
dr n. med. Adrianna Kondracka (g. 10-12)
wymagana wcześniejsza rejestracja, tel.: 81 532 66 12

Klinika Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej - miejsce badań: Poradnia Dermatologiczna ul. Staszica 14:

- profilaktyki raka skóry - badanie dermatoskopowe skóry; wymagana wcześniejsza rejestracja, tel.: 81 532 36 47

- terminy badań:3 oraz 10 czerwca w godz. 13 - 15.

Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej - wykłady: ul.Chmielna 1 (tzw. "kopuła"):

- wykłady na temat:

Oczne powikłania cukrzycy - co robić i kiedy? - 3. czerwca g. 8:15 - 9:00
Widzenie kolorów - jak to z tym jest? - 6. czerwca g. 8:15 - 9:00

Zapraszamy!

10. kwietnia odbył się briefing prasowy, dotyczący kilku istotnych zagadnień z zakresu położnictwa i patologii ciąży, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla rodziców już oczekujących dziecka lub planujących wkrótce ciążę. Podczas briefingu poruszono
USK1 w Lublinie z największym odsetkiem znieczuleń do porodu w województwie lubelskim Jak podaje serwis termedia.pl: " ...za cel stawiają sobie poprawę opieki na salach porodowych – chcą, żeby znieczulenie zewnątrzoponowe było dostępne w jak
22. marca zainaugurowano Eastern Europe Anesthesiology and Intensive Therapy Experts Forum . To dwa dni spotkań ekspertów z Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski, podczas których specjaliści i liderzy opinii w dziedzinie anestezjologii i
Aktualizacja: 31 Maj 2022 | Autor: Anna Guzowska