Telemedycyna i sztuczna inteligencja w okulistyce - prof. Marco Zarbin w SPSK 1

30. października w SPSK 1 odbyła się konferencja prasowa dotycząca zastosowania telemedycyny i sztucznej inteligencji w polskiej okulistyce, po raz pierwszy z udziałem Profesora Marco Zarbina z New Jersey Medical School - współtwórcy systemów telemedycznych w USA oraz najbardziej doświadczonego praktyka w tym zakresie.
Profesor Marco Zarbin specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu chorób siatkówki, a jego kolejna już wizyta w Lublinie związana jest z najnowszym projektem naukowo - badawczym, realizowanym w ramach grantu Fundacji Fulbrighta.

Prof. Zarbin wspólnie z Kliniką Okulistyki Ogólnej SPSK1 i jej kierownikiem, Profesorem Robertem Rejdakiem, przez kilka dni w podlubelskich gminach będzie nadzorował akcję badania pacjentów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik, opartych o telemedycynę oraz sztuczną inteligencję. Obejmie ona przede wszystkim pacjentów z małych ośrodków, z których trudniej jest dojechać do specjalisty odpowiednio szybko - telemedycyna jest dla takich osób wyjątkową szansą. Pilotażowe badania skierowane są do chorych na cukrzycę, dla których powikłania związane z tą chorobą są dużym obciążeniem. W przyszłości systemy telemedyczne z pewnością znajdą zastosowanie również w diagnostyce i leczeniu innych chorób oczu.

Badania przeprowadzane będą 3,5,6 listopada m.in. w Konopnicy, Niemcach i Jakubowicach - na stronach internetowych urzędów gmin powinny pojawić się wkrótce informacje o dokładnych terminach i miejscach, w których akcja będzie realizowana.

Informujemy, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe, Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku wprowadza ograniczenie odwiedzin u pacjentów - są one możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu zgody ze strony Kierownika
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie , ul. Stanisława Staszica 16, 20-081 Lublin, OGŁASZA PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY na sprzedaż tomografu komputerowego typu VCT Light Speed, rok produkcji 2008. Cena wywoławcza: 90 000,00 zł netto/ 97
Aktualizacja: 30 Październik 2019 | Autor: Anna Guzowska