JEDNOSTKI MEDYCZNE

ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA - 17. listopada

 

Wszystkim Wcześniakom i ich Rodzicom nasz Szpital życzy zdrowia i wiele szczęścia! Dziękujemy, że zaufaliście specjalistom z SPSK Nr 1, którzy dokładają wszelkich starań, by leczenie oraz pomoc w opiece i trosce o Wasze maleńkie Dzieci, przyniosły jak najlepsze rezultaty.

Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, w tym roku obchody Dnia Wcześniaka ograniczyły się przede wszystkim do przystrojenia Oddziału Noworodków fioletowymi ozdobami, balonikami, był również specjalny tort z akcentami w tym kolorze dla rodziców i personelu. Przebywające w inkubatorach maluszki ubrane zostały w fioletowe skarpetki. Niestety sytuacja nie pozwoliła, by zorganizować spotkanie rodziców "wcześniaków ze Staszica" z lekarzami, nie było prelekcji ani wspólnego świętowania.

Prezentujemy dziś Michałka, Wcześniaka ze Staszica z Rodzicami, ponieważ podczas wizyt kontrolnych w poradni SPSK 1 Kierownik Oddziału Noworodków, dr Monika Wójtowicz - Marzec wykonała kilka zdjęć i dzięki temu mogliśmy je również przekazać mediom, a rodzice chętnie opowiedzieli o swoich doświadczeniach z Kochanymi Maleństwami. Chociaż w taki sposób chcieliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień i uświadomić, jak wiele wysiłku i troski wymagają przedwcześnie urodzone dzieci.

W galerii foto znajdują się zdjęcia Michałka z rodzicami, personelu Oddziału Noworodków z dziećmi i mamą jednego z nich, dr Moniki Wójtowicz - Marzec i dr Marii Bis - Głuchowskiej z Oddziału Noworodków SPSK 1.

O Michałku można przeczytać w dzisiejszym Dzienniku Wschodnim - link, natomiast posłuchać można o Marysi i Anieli - siostrach bliźniaczkach urodzonych w SPSK 1 w Radiu ESKA - link. W roli ekspertki - dr M. Wójtowicz - Marzec.

Galeria
Artykuły - pozostałe
Przedstawiamy galerię zdjęć nowego budynku USK 1, wykonanych kilka dni temu od strony ul. Staszica, Szewskiej i Al. Solidarności.
Informujemy, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe, Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku wprowadza ograniczenie odwiedzin u pacjentów - są one możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu zgody ze strony Kierownika
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie , ul. Stanisława Staszica 16, 20-081 Lublin, OGŁASZA PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY na sprzedaż tomografu komputerowego typu VCT Light Speed, rok produkcji 2008. Cena wywoławcza: 90 000,00 zł netto/ 97
Aktualizacja: 22 Listopad 2021 | Autor: Anna Guzowska