"Siostra dała mi drugie życie" - przeszczep w Klinice Hematookologii i Transplantacji Szpiku SPSK 1

17-letnia pacjentka, chora na ciężką niedokrwistość aplastyczną, wraca do zdrowia dzięki przeszczepowi szpiku, wykonanemu w naszym Szpitalu w Klinice Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku . Dawczynią była 26-letnia siostra chorej nastolatki, w pełni zgodna, ale już wkrótce będziemy wykonywać również przeszczepy, gdy nie będzie takiej stuprocentowej zgodności między dawcą i biorcą. Klinika stale się rozwija, a dzięki doświadczeniu personelu wykonuje najbardziej skomplikowane procedury medyczne.

Na zdjęciu: lekarze z Kliniki podczas briefingu prasowego: Profesor Marek Hus - Kierownik Kliniki oraz dr n.med. Dorota Hawrylecka i dr n.med. Tomasz Gromek (fot. A.Guzowska)

17-letnia pacjentka po przeszczepie

Poniżej wybrane publikacje w mediach o wyjątkowym, "siostrzanym" przeszczepie w naszym Szpitalu oraz o działalności Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku SPSK1:

Dziennik Wschodni

Kurier Lubelski

Radio Lublin

Radio ESKA

Informujemy, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe, Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku wprowadza ograniczenie odwiedzin u pacjentów - są one możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu zgody ze strony Kierownika
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie , ul. Stanisława Staszica 16, 20-081 Lublin, OGŁASZA PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY na sprzedaż tomografu komputerowego typu VCT Light Speed, rok produkcji 2008. Cena wywoławcza: 90 000,00 zł netto/ 97
Aktualizacja: 25 Czerwiec 2021 | Autor: Anna Guzowska