Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Szpitalu Tymczasowym / SPSK 1 w Lublinie

12 marca premier Mateusz Morawiecki przebywał w Lublinie. Jednym z istotnych punktów w harmonogramie szefa rządu była wizyta w Szpitalu Tymczasowym, działającym pod patronatem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1. Premier zwiedził tak zwane strefy "czyste" obiektu w towarzystwie Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, Dyrektor Naczelnej SPSK 1 lek. med. Beaty Gawelskiej, Prorektora UM w Lublinie Profesora Marka Sawickiego, koordynatora Szpitala Tymczasowego dra Michała Soleckiego, prezesa Targów Lublin Roberta Głowackiego. Następnie odbyła się konferencja prasowa.

Szpital Tymczasowy w Lublinie działa od końca grudnia, w dniu wizyty premiera przebywało w nim 44 pacjentów, jeden z nich na Oddziale Respiratorowym. Szpital dysponuje obecnie 66 łóżkami (w tym 10 respiratorowych). Decyzje odnośnie otwierania kolejnych modułów szpitala na razie nie zapadły.

Informujemy, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe, Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku wprowadza ograniczenie odwiedzin u pacjentów - są one możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu zgody ze strony Kierownika
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie , ul. Stanisława Staszica 16, 20-081 Lublin, OGŁASZA PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY na sprzedaż tomografu komputerowego typu VCT Light Speed, rok produkcji 2008. Cena wywoławcza: 90 000,00 zł netto/ 97
Aktualizacja: 17 Marzec 2021 | Autor: Anna Guzowska