JEDNOSTKI MEDYCZNE

Plebiscyt Kuriera Lubelskiego "Osobowość Roku 2022": Prof. Wojciech Polkowski zwycięzcą w kategorii "Nauka". Gratulujemy!

 

W piątek 31. marca odbyła się uroczysta gala "Osobowość Roku 2022". Czytelnicy Kuriera Lubelskiego wyłonili zwycięzców plebiscytu w pięciu kategoriach: kultura, nauka, biznes, działalność społeczna i charytatywna oraz polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż pierwsze miejsce w kategorii "Nauka" zajął profesor Wojciech Polkowski, nominowany za kierowanie Kliniką Chirurgii Onkologicznej SPSK nr 1 w Lublinie, w której wykonano pierwszą w Polsce, a drugą na świecie operację składającą się z dwóch zaawansowanych metod wykonywanych równocześnie: chemioterapii dootrzewnowej w hipertermii (tzw. HIPEC) oraz chirurgii robotowej. Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi i życzymy dalszych sukcesów!

W podsumowaniu na stronie gazety czytamy, iż Prof. W. Polkowski, odbierając nagrodę z rąk redaktora naczelnego W. Pokory, powiedział:

- To bardzo odważne ze strony kapituły, że zdecydowała się nominować w kategorii „nauka” chirurga. Chce jednak państwa zapewnić, że dobre odkrycie i sukces w chirurgii przekłada się natychmiastowo na dobro pacjenta.

Pełna lista zwycięzców i informacja o plebiscycie oraz więcej zdjęć z gali - Kurier Lubelski.

Gala Osobowość Roku 2022 (Prof. W. Polkowski i red. nacz. W. Pokora)

 

Artykuły - pozostałe
Dziś Dzień Dziecka, przed budynkiem SPSK 1 taki obrazek: wycieczka dzieci, które fotografują się z naszym Stasiem - lekarzem! W dodatku z jeszcze jednym, miłym koziołkiem. Wszystkim Dzieciom życzymy zdrowia i wiele radości!
Informujemy rodziców i opiekunów dzieci, które dotychczas korzystały z okulistycznych porad lekarskich przy ul. Chmielnej, iż od 1. czerwca br . Poradnia Okulistyczna Dziecięca zostaje przeniesiona na ul Langiewicza 6A (I piętro) . Poradnia dla
Szanowni Państwo, informujemy, iż od 1. czerwca 2023 r. następuje zmiana organizacji pracy Izby Przyjęć Ogólnej SPSK Nr 1 w Lublinie (IPO) , polegająca na zlikwidowaniu pionu lekarza dyżurnego. Oznacza to, że konsultacje lekarskie, w ramach tej Izby
Aktualizacja: 03 Kwiecień 2023 | Autor: Anna Guzowska