JEDNOSTKI MEDYCZNE

Ośrodek Rozrodczości i Ginekologii Małoinwazyjnej USK 1 - Centrum Zdrowia Prokreacyjnego: briefing prasowy

 

Głównym celem Ośrodka Rozrodczości i Ginekologii Małoinwazyjnej, który funkcjonuje w ramach I Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii USK 1, jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości kompleksowej opieki w szeroko pojętym obszarze zdrowia prokreacyjnego, z uwzględnieniem wszystkich jego aspektów - w szczególności świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności oraz terapii endometriozy.

7. grudnia, w siedzibie przygotowanej specjalnie pod potrzeby powstałego przed kilkoma miesiącami ośrodka, odbył się briefing prasowy, podczas którego przedstawione zostały główne cele, osiągnięcia, jak również plany dotyczące leczenia niepłodności w USK 1.

W spotkaniu uczestniczyli:

  • Wojewoda Lubelski Lech Sprawka
  • JM Rektor UM prof. Wojciech Załuska
  • Prorektor UM ds. Kształcenia i Dydaktyki prof. Kamil Torres
  • Dyrektor Naczelna USK 1 Beata Gawelska
  • Kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii prof. Rafał Tarkowski
  • Koordynator Ośrodka - prof. Grzegorz Polak
  • personel medyczny Ośrodka: dr Monika Abramiuk, dr Izabela Dymanowska - Dyjak oraz koordynująca pracę personelu pielęgniarskiego Renata Ochal
  • przedstawiciele mediów.

Jednostka zapewnia porady ambulatoryjne oraz leczenie szpitalne parom cierpiącym z powodu niepłodności. W ośrodku zapewniamy diagnostykę i leczenie niepłodności zgodnie z najnowszymi standardami i rekomendacjami. W Poradni przeprowadzane są standardowe badania, pozwalające zdiagnozować przyczyny problemów z zajściem w ciążę. Po postawieniu rozpoznania rozpoczyna się leczenie lub - gdy jest taka konieczność - dalsza kontynuacja diagnostyki podczas hospitalizacji pacjentki w Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii USK Nr 1. Ośrodek działa od czerwca bieżącego roku, do programu przystąpiło już ponad 50 par. Większość jest jeszcze na etapie diagnostyki, warto jednak podkreślić, że w procesie leczenia uzyskano już 9 ciąż.

W ramach Ośrodka wykonywane są zabiegi skleroterapii torbieli endometrialnych. Jest to zabieg rzadko wykonywany w Polsce, w naszym Szpitalu przeprowadzono ich ponad 200 od początku tego roku - możemy poszczycić się największym doświadczeniem w tym zakresie. To małoinwazyjna metoda terapii tych zmian, stanowiąca alternatywę dla leczenia operacyjnego. Szczególnie ważne jest to u pacjentek młodych, pragnących zajść w ciążę. Skleroterapia zmniejsza nasilenie dolegliwości bólowych powodowanych przez endometriozę a nie wpływa negatywnie na rezerwę jajnikową w takim stopniu jak wyłuszczenie torbieli jajnika. Na zabieg przyjeżdżają do USK 1 pacjentki z całej Polski. Dzięki powstaniu Ośrodka możliwe będzie również wykonywanie zabiegów podczas jednodniowej hospitalizacji w znieczuleniu ogólnym, pod kontrolą anestezjologa.

  • więcej informacji:

tvp3 / Dziennik Wschodni / Kurier Lubelski / Radio Lublin / LUW gov.pl / Radio Centrum

 

Galeria
Artykuły - pozostałe
Przedstawiamy galerię zdjęć nowego budynku USK 1, wykonanych kilka dni temu od strony ul. Staszica, Szewskiej i Al. Solidarności.
Informujemy, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe, Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku wprowadza ograniczenie odwiedzin u pacjentów - są one możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu zgody ze strony Kierownika
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie , ul. Stanisława Staszica 16, 20-081 Lublin, OGŁASZA PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY na sprzedaż tomografu komputerowego typu VCT Light Speed, rok produkcji 2008. Cena wywoławcza: 90 000,00 zł netto/ 97
Aktualizacja: 11 Grudzień 2023 | Autor: Anna Guzowska