Nowy, bezpłatny portal "Diety NFZ" - propozycja dla tych, którzy chcą schudnąć i zdrowo się odżywiać.

Narodowy Fundusz Zdrowia, w celu zmiany postaw i nawyków żywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków, udostępnia bezpłatny portal Diety NFZ oraz prowadzi cotygodniową akcję Środa z Profilaktyką poświęconą profilaktyce chorób i promocji zdrowia. Po założeniu bezpłatnego konta na portalu można skorzystać z darmowych jadłospisów przygotowanych na dwa tygodnie, zgodnych z popularną dietą DASH.

Portal diety.nfz.gov.pl przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zdrowo się odżywiać, schudnąć lub zmienić nawyki żywieniowe. Przygotowany został w szczególności z myślą o pacjentach z chorobami przewlekłymi, dla których dieta jest również jednym z zaleceń lekarskich. Dostępnych jest 11 planów żywieniowych w różnych kalorycznościach przygotowanych na zasadach diety DASH. Dieta DASH nie tylko pomaga w walce z nadwagą i otyłością, ale także przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego, zapobiega jego rozwojowi, sprzyja poprawie w przypadku zaburzeń lipidowych, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych. Na portalu są również jadłospisy zapewniające zdrowe,zbilansowane posiłki dla seniorów oraz rodzin z dziećmi i młodzieżą w wieku od 4 do 17 lat.

Zachęcamy do zapoznania się z dietami i ich stosowania w ramach profilaktyki zdrowotnej!

infografika portal diety NFZ

Aktualizacja: 17 luty 2022 | Autor: Anna Guzowska