Kursy ESASO oraz Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Plamki

Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Plamki rozpoczyna działalność w ramach Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie. Obecnie dopracowywane są ostatnie sprawy formalne i organizacyjne, związane z funkcjonowaniem Centrum w budynku naszego szpitala przy ul. Chmielnej. Będzie ono prowadzić działalność na płaszczyźnie klinicznej i naukowej, w tym edukacyjnej, ze szczególnym nastawieniem na intensywną współpracę międzynarodową. Dotychczas rozwijała się ona przede wszystkim dzięki działającej przy Klinice Okulistyki Ogólnej SPSK 1 filii Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów w Dziedzinie Okulistyki w Lugano w Szwajcarii (ESASO). Zarówno ESASO w Lublinie, jak również Europejskim Centrum Innowacyjnych Terapii Plamki zarządza prof. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1.
Na początku października br. odbyła się kolejna edycja kursów ESASO, podczas których uczestnicy i wykładowcy z najlepszych ośrodków okulistycznych z Europy i USA zajmowali się również zagadnieniami dotyczącymi schorzeń plamki żółtej.

To unikalny projekt w skali Polski, dzięki któremu usprawnione i poszerzone zostaną dotychczasowe możliwości diagnostyki oraz leczenia schorzeń plamki żółtej – epidemii naszych czasów. Dla pacjentów oznacza to w praktyce większą dostępność programów lekowych i terapii eksperymentalnych. Ze specjalistycznego leczenia skorzystają zarówno dorośli pacjenci, jak również dzieci.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z ostatniej edycji kursów ESASO w Lublinie.

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczki , które działa w ramach Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku USK Nr 1 , wzięło udział w III edycji DOTACJI Fundacji DKMS, realizowanych w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i
Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK1 to jedyny ośrodek w makroregionie, który specjalizuje się w okulistyce dziecięcej. Z radością informujemy, że jednostka kierowana przez Prof. Roberta Rejdaka otrzymała z dodatkowego rozdania darów od
14. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Programu Wieloletniego pn. "Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie" oraz oficjalne otwarcie najnowszego budynku USK 1 ,
Aktualizacja: 15 Październik 2019 | Autor: Anna Guzowska