JEDNOSTKI MEDYCZNE

Kongres Współpracy Transgranicznej z udziałem przedstawicieli SPSK Nr 1

 

Od 5. do 7. października odbywał się Kongres Współpracy Transgranicznej, którego wiodącym tematem była współpraca społeczności lokalnych na rzecz wsparcia Ukrainy.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 reprezentowali oraz uczestniczyli w panelu dyskusyjnym pt. "Medycyna bez granic. W trosce o życie i zdrowie pacjenta":

Dyrektor Naczelna Beata Gawelska, Kierownik Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku - profesor Marek Hus oraz dr. hab. n.med Tomasz Chorągiewicz z Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej.

W spotkaniu udział wzięli także m.in. Dyrektor SPSK Nr 4 dr n.med. Radosław Starownik oraz - zdalnie - współpracujące z naszym Szpitalem lekarki z ukraińskich jednostek medycznych: Nataliya Preys – specjalistka w dziedzinie okulistyki z Lwowskiego Regionalnego Szpitala Klinicznego i dr hab. n. med. Zwenyslawa Maslyak – kierowniczka Kliniki Hematologii Instytutu Patologii Krwi i Medycyny Transfuzyjnej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy (IPKTM AMNU), Prezes Lwowskiej Fundacji Rozwoju Hematologii.

Spotkanie prowadziła Marzena Strok-Sadło – kierowniczka Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin - Klaster Lubelska Medycyna. Na zdjęciach - uczestnicy panelu.

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk o wydarzeniu:

"Hasłem tegorocznego Kongresu Współpracy Transgranicznej jest „Bezpieczeństwo i Solidarność”: bezpieczeństwo, którego poczucie bezkompromisowo nam wydarto i solidarność, która jest żywym symbolem Polski i Europy po 24 lutego. Właśnie tym dwóm wartościom, kluczowym w obecnej sytuacji, poświęcamy XI edycję wydarzenia".

 

Galeria
Artykuły - pozostałe
7. czerwca na Placu Lecha Kaczyńskiego, w ramach Lubelskich Dni Promujących Zdrowie , odbył się Festyn Zdrowotny. Uczestniczyły w nim z ramienia USK Nr 1: Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży oraz Oddział Noworodków. Podczas wydarzenia promowane
Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Lublina do udziału w Lubelskich Dniach Promujących Zdrowie , które rozpoczną się dziś, a potrwają do 14. czerwca. To cykliczne wydarzenia, które mają na celu promocję prozdrowotnych zachowań oraz zachęcenie do
W ramach działalności Międzynarodowego Towarzystwa Okulistyki Praktycznej, na przełomie maja i czerwca w Casablance odbył się Zjazd towarzystw okulistycznych krajów Afryki Północnej, w którym uczestniczyło około tysiąca specjalistów. Podczas
Aktualizacja: 07 Październik 2022 | Autor: Anna Guzowska