JEDNOSTKI MEDYCZNE

Kongres Współpracy Transgranicznej z udziałem przedstawicieli SPSK Nr 1

 

Od 5. do 7. października odbywał się Kongres Współpracy Transgranicznej, którego wiodącym tematem była współpraca społeczności lokalnych na rzecz wsparcia Ukrainy.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 reprezentowali oraz uczestniczyli w panelu dyskusyjnym pt. "Medycyna bez granic. W trosce o życie i zdrowie pacjenta":

Dyrektor Naczelna Beata Gawelska, Kierownik Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku - profesor Marek Hus oraz dr. hab. n.med Tomasz Chorągiewicz z Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej.

W spotkaniu udział wzięli także m.in. Dyrektor SPSK Nr 4 dr n.med. Radosław Starownik oraz - zdalnie - współpracujące z naszym Szpitalem lekarki z ukraińskich jednostek medycznych: Nataliya Preys – specjalistka w dziedzinie okulistyki z Lwowskiego Regionalnego Szpitala Klinicznego i dr hab. n. med. Zwenyslawa Maslyak – kierowniczka Kliniki Hematologii Instytutu Patologii Krwi i Medycyny Transfuzyjnej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy (IPKTM AMNU), Prezes Lwowskiej Fundacji Rozwoju Hematologii.

Spotkanie prowadziła Marzena Strok-Sadło – kierowniczka Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin - Klaster Lubelska Medycyna. Na zdjęciach - uczestnicy panelu.

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk o wydarzeniu:

"Hasłem tegorocznego Kongresu Współpracy Transgranicznej jest „Bezpieczeństwo i Solidarność”: bezpieczeństwo, którego poczucie bezkompromisowo nam wydarto i solidarność, która jest żywym symbolem Polski i Europy po 24 lutego. Właśnie tym dwóm wartościom, kluczowym w obecnej sytuacji, poświęcamy XI edycję wydarzenia".

 

Galeria
Artykuły - pozostałe
Nowy budynek Szpitala przy ul. Radziwiłłowskiej 13 został już oddany do użytku, 11 lutego przyjęto w nim pierwszych pacjentów. Powstało tu centrum kompleksowego leczenia chorób nowotworowych, na które składają się: przeniesiona z ulicy Staszica
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie otrzymał dofinansowanie na realizację następujących projektów: „Doposażenie jednostek klinicznych, zajmujących się leczeniem i diagnostyką chorób układu oddechowego, kostno-stawowo-mięśniowego
Lubelska Akcja Charytatywna „Znani, a nieznani” to ponad 100-osobowa grupa skupiająca w swych szeregach powszechnie znanych i szanowanych przedstawicieli świata nauki, kultury, mediów oraz popularnych i lubianych artystów, którzy tworzą spektakle
Aktualizacja: 07 Październik 2022 | Autor: Anna Guzowska