JEDNOSTKI MEDYCZNE

Komunikat ws. wznowienia przyjęć, utrzymania istotnych obostrzeń, w tym dotyczących porodów rodzinnych.

 

Zgodnie z wytycznymi Wojewody Lubelskiego z 21 maja 2020 r. informujemy, iż w ostatnim tygodniu maja oraz w kolejnych dniach czerwca następuje stopniowy powrót do realizacji świadczeń zdrowotnych w zakresie dotyczącym przyjęć planowych oraz udzielania porad medycznych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie.

Z uwagi na trwający nadal stan pandemii COVID-19 Szpital jest zobowiązany do zachowania procedur triażu oraz warunków zapewnienia pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego, co może wpływać na dłuższy czas oczekiwania lub powodować inne niedogodności. Celem nadrzędnym jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno zgłaszającym się pacjentom, jak i personelowi, dlatego zwracamy się z prośbą o respektowanie zaleceń i wytycznych epidemiologicznych.

Utrzymany pozostaje zakaz przebywania na terenie Szpitala osób postronnych, w szczególności przedstawicieli medycznych i handlowych oraz zakaz odwiedzin pacjentów.

Informujemy również, iż zgodnie z wytycznymi z 22 maja 2020r., zawartymi w Stanowisku Konsultantów Krajowych w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii, dotyczącym porodów rodzinnych w warunkach stanu epidemii COVID-19 w Polsce, porody te nadal nie są rekomendowane, a warunki lokalowe w naszym Szpitalu uniemożliwiają ich wznowienie. Decyzja ta podyktowana jest przede wszystkim troską o zdrowie rodzących pacjentek i ich dzieci.

Szczegółowe informacje na temat pracy poszczególnych jednostek i wznowieniu zapisów na badania i konsultacje można uzyskać pod numerami telefonów rejestracji lub sekretariatów. W związku z trwającym stanem epidemii COVID-19, nadal rekomendujemy telefoniczną formę pierwszego kontaktu z jednostkami Szpitala i ograniczenie przychodzenia do szpitala w celach wyłącznie informacyjnych.

Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa epidemicznego:

  • na terenie Szpitala obowiązkowe jest noszenie maseczki,
  • nakaz zachowania minimum 2 - metrowej odległości od innych osób na korytarzach Szpitala,
  • w miarę możliwości prosimy o unikanie korzystania z wind,
  • prosimy o przychodzenie dokładnie o wyznaczonej godzinie i ograniczenie osób w poczekalniach i na korytarzach
  • pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego dystansu w gabinecie lekarskim i stosowaniu się do zaleceń personelu w tym zakresie

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.

Artykuły - pozostałe
Przedstawiamy galerię zdjęć nowego budynku USK 1, wykonanych kilka dni temu od strony ul. Staszica, Szewskiej i Al. Solidarności.
Informujemy, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe, Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku wprowadza ograniczenie odwiedzin u pacjentów - są one możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu zgody ze strony Kierownika
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie , ul. Stanisława Staszica 16, 20-081 Lublin, OGŁASZA PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY na sprzedaż tomografu komputerowego typu VCT Light Speed, rok produkcji 2008. Cena wywoławcza: 90 000,00 zł netto/ 97
Aktualizacja: 07 Sierpień 2020 | Autor: Anna Guzowska