JEDNOSTKI MEDYCZNE

Informacje i zalecenia dotyczące koronowirusa COVID-19

 

Informujemy, iż na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie znajdują się aktualne dane dotyczące profilaktyki oraz podjętych działań, związanych z koronawirusem COVID-19 oraz dzienne raporty WHO dotyczące ilości zachorowań.

W związku z pandemią koronawirusa, realizując procedury triażu, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 wprowadził obowiązek wypełniania ankiet przez pacjentów zgłaszających się do szpitala lub na poradę medyczną - informacje na ten temat znajdują się tutaj.

 

Informacje dotyczące koronawirusa - przeczytaj zanim przyjedziesz do szpitala lub udasz się do lekarza!

Jeśli zaobserwowałeś u siebie gorączkę, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem lub miałeś kontakt z przypadkiem potwierdzonym zachorowania na COVID-19, powiadom telefonicznie stację sanitarno - epidemiologiczną - WSSE w Lublinie: 81 743 42 72 (numer alarmowy PSSE: 605 194 800 - wyłącznie w godz. 15:05 - 7:30). W przypadku nasilonych objawów dzwoń pod numer 112 lub do oddziału zakaźnego: 81 534 94 14.

PAMIĘTAJ! Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj TELEFONICZNIE lub innymi metodami konsultacji zdalnej.

NIE ZGŁASZAJ SIĘ sam do przychodni POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) oraz nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia telefonicznego gdzie masz się zgłosić i czy jest to konieczne!

Informacje na ten temat na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło całodobową infolinię NFZ 800-190-590 o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia jest czynna całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Telephone Patient Information 24/7 (for english press 6).

 

ZALECENIA DLA PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM BADANIA W KIERUNKU KORONAWIRUSA ZE WSKAZANIEM DO IZOLACJI W WARUNKACH DOMOWYCH - czytaj na stronie GIS

W województwie lubelskim działa osiem oddziałów zakaźnych: dwa w Lublinie oraz po jednym w Biłgoraju, Chełmie, Łukowie, Puławach, Tomaszowie Lubelskim i Białej Podlaskiej:

Istotne: koronawirus COVID-19 jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu. Okres wylęgania wirusa może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinien obserwować swój stan zdrowia.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie? - informacje na stronie Ministerstwa Zdrowia

 

Artykuły - pozostałe
Nowy budynek Szpitala przy ul. Radziwiłłowskiej 13 został już oddany do użytku, 11 lutego przyjęto w nim pierwszych pacjentów. Powstało tu centrum kompleksowego leczenia chorób nowotworowych, na które składają się: przeniesiona z ulicy Staszica
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie otrzymał dofinansowanie na realizację następujących projektów: „Doposażenie jednostek klinicznych, zajmujących się leczeniem i diagnostyką chorób układu oddechowego, kostno-stawowo-mięśniowego
Lubelska Akcja Charytatywna „Znani, a nieznani” to ponad 100-osobowa grupa skupiająca w swych szeregach powszechnie znanych i szanowanych przedstawicieli świata nauki, kultury, mediów oraz popularnych i lubianych artystów, którzy tworzą spektakle
Aktualizacja: 28 Maj 2020 | Autor: Anna Guzowska