Briefing prasowy - Kierownicy Klinik SPSK 1 apelują do pacjentów i ich rodzin: Zaszczepcie się!

Kilkunastu Kierowników Klinik SPSK Nr 1 wystąpiło wczoraj (27.09) w ogólnopolskich i lokalnych mediach z apelem do pacjentów oraz ich rodzin o zaszczepienie się, jeśli dotychczas nie skorzystali z tej najlepszej metody ochrony przed ciężkim przebiegiem zachorowania na COVID-19.

Wskazywano, iż rodzina pacjenta ponosi odpowiedzialność nie tylko za swoje własne zdrowie, ale także osób słabszych, starszych i schorowanych, dla których przebywanie w środowisku osób niezaszczepionych zwiększa ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia. O swoich obserwacjach na ten temat, na podstawie sytuacji w kierowanych przez siebie Klinikach, opowiedzieli na wstępie Profesorowie: Anna Kwaśniewska, Jan Kotarski oraz Marek Hus. Następnie wywiadów udzielali najczęściej pojawiający się w mediach eksperci w dziedzinie COVID-19 z naszego Szpitala - Prof. Krzysztof Tomasiewicz z Kliniki Chorób Zakaźnych oraz Prof. Mirosław Czuczwar z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W spotkaniu uczestniczyło 15. Kierowników Klinik, którzy jednym głosem apelowali i prosili, by się szczepić.

Briefing cieszył się dużym zainteresowaniem mediów, wybrane jego efekty poniżej:

Radio Lublin

Dziennik Wschodni

Dziennik Gazeta Prawna

Gazeta Wyborcza

Kurier Lubelski

Radio Plus

Forsal.pl

Informujemy, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe, Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku wprowadza ograniczenie odwiedzin u pacjentów - są one możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu zgody ze strony Kierownika
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie , ul. Stanisława Staszica 16, 20-081 Lublin, OGŁASZA PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY na sprzedaż tomografu komputerowego typu VCT Light Speed, rok produkcji 2008. Cena wywoławcza: 90 000,00 zł netto/ 97
Aktualizacja: 28 Wrzesień 2021 | Autor: Anna Guzowska