JEDNOSTKI MEDYCZNE

BBC o pomocy udzielonej przez specjalistów z Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK Nr 1 rodzinie z Ukrainy.

 

Pani Olena, która z dwójką 5-letnich synków, Timurem i Nazarem, trafiła z licznymi obrażeniami do Lublina, a cała trójka była leczona w naszym Szpitalu, stała się bohaterką licznych publikacji i audycji dotyczących wojny w Ukrainie. Rodzina odniosła liczne obrażenia, najpoważniej jednak został uszkodzony narząd wzroku u całej trójki. Przeszli oni skomplikowane operacje i cały czas są pod kontrolą specjalistów z Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK 1.

Rodzina wraca do zdrowia, na razie pozostają w Lublinie, Pani Olena rozpoczęła starania, by dzieci mogły uczęszczać do przedszkola.

Wysiłki lekarzy, którzy od początku towarzyszyli tej rodzinie w walce o ich wyleczenie, zostały zauważone przez zagraniczne media. Profesor Robert Rejdak już po raz drugi udzielał wywiadu stacji BBC, w tym tygodniu powstał również reportaż dla telewizji ukraińskiej.

Poniżej linki do materiałów BBC:

artykuł w serwisie BBC

https://www.bbc.com/news/world-europe-62189546

https://www.bbc.com/news/world-europe-60972180

Nazar podczas wizyty kontrolnej - badanie wzroku w SPSK 1 (fot. A.Guzowska)

fot. Nazar podczas kontroli wzroku w SPSK Nr 1 (28.07. fot. A.Guzowska)

Artykuły - pozostałe
29. listopada odbył się wspólny briefing prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 oraz Politechniki Lubelskiej , który dotyczył organizacji trzeciego już konkursu na aranżację kolorystyczną szpitalnych wnętrz, tym razem zabytkowego budynku
Informujemy, że Rekolekcje Adwentowe dla pracowników ochrony zdrowia odbędą się w dniach 6. - 8. grudnia o godz.18:00 w kościele rektoralnym przy ul. Staszica 16a.
22. listopada odbył się finał XXII edycji konkursu o Kryształową Cegłę , w którym nagradzane są najlepsze inwestycje budowlane. Z radością informujemy, że I miejsce w kategorii "Obiekty Zdrowia" przyznano Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu Nr 1
Aktualizacja: 28 Lipiec 2022 | Autor: Anna Guzowska