JEDNOSTKI MEDYCZNE

23.02. - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Informacje o inicjatywach I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK 1.

 

23. lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Choć od momentu ustanowienia tego święta minęło już 20 lat wydaje się, że świadomość i wiedza dotycząca tej choroby nadal pozostaje niewystarczająca, by w odpowiednim czasie zwrócić się o pomoc do specjalisty, zapobiegać nawrotom i przeciwdziałać przedwczesnym śmierciom spowodowanym samobójstwem. W związku z tym zespół I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK nr 1 w Lublinie przygotował cykl 12 krótkich webinarów przybliżających problematykę związaną z depresją.

„Chcielibyśmy obalić najczęściej występujące mity związane z chorobą, przedstawić najważniejsze jej przyczyny, metody terapii, ale także sposoby zapobiegania depresji” – tłumaczą specjaliści z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez zespół specjalistów I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK nr 1 w Lublinie - link do filmów.


Depresja jest według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) czwartą co do częstości występowania chorobą na świecie, będąc równocześnie wiodącą przyczyną niepełnosprawności. Na zaburzenia nastroju cierpi około 2 milionów Polaków, a każdego dnia 16 mieszkańców naszego kraju odbiera sobie życie. Doświadczenia ostatniego roku związane z pandemią COVID-19 miały ogromny wpływ na kondycję psychiczną wielu osób w naszym kraju. Szacuje się, iż częstość występowania depresji w okresie pandemii wzrosła na świecie od 2 do 7 razy w porównaniu z danymi z poprzednich lat.

Dla wszystkich osób, które doświadczają trudności związanych z tą chorobą otworzyliśmy linię telefoniczną. Każda osoba potrzebująca porady w zakresie depresji może zadzwonić i uzyskać bezpłatną pomoc - numer uruchomiony zostanie wyłącznie 23. lutego w godzinach od 9 do 18.

 

Na jaki numer można zadzwonić?

533-629-986

Artykuły - pozostałe
Przedstawiamy galerię zdjęć nowego budynku USK 1, wykonanych kilka dni temu od strony ul. Staszica, Szewskiej i Al. Solidarności.
Informujemy, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe, Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku wprowadza ograniczenie odwiedzin u pacjentów - są one możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu zgody ze strony Kierownika
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie , ul. Stanisława Staszica 16, 20-081 Lublin, OGŁASZA PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY na sprzedaż tomografu komputerowego typu VCT Light Speed, rok produkcji 2008. Cena wywoławcza: 90 000,00 zł netto/ 97
Aktualizacja: 21 luty 2022 | Autor: Anna Guzowska