JEDNOSTKI MEDYCZNE

12. maja: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych - życzenia i zaproszenie na Mszę św.

 

12. maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji wszystkim pracującym w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 Paniom i Panom Pielęgniarkom / Pielęgniarzom i Położnym składamy serdeczne życzenia zdrowia i satysfakcji z pracy. Dziękujemy za Waszą codzienną obecność, za niesienie pomocy i ulgi pacjentom i pacjentkom przebywającym w Szpitalu.

Z tej okazji w imieniu Kapelanów z SPSK 1 serdecznie zapraszamy Państwa na Mszę świętą w Waszej intencji. Zaproszenie znajduje się w pliku poniżej.

Termin: 12 maja 2023 r. o godz. 18.00
Miejsce: Kościół Rektoralny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie
 

 

Święto obchodzone corocznie 12 maja, ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Data wybrana została nieprzypadkowo - tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).

źródło: www.gov.pl

Artykuły - pozostałe
Dziś Dzień Dziecka, przed budynkiem SPSK 1 taki obrazek: wycieczka dzieci, które fotografują się z naszym Stasiem - lekarzem! W dodatku z jeszcze jednym, miłym koziołkiem. Wszystkim Dzieciom życzymy zdrowia i wiele radości!
Informujemy rodziców i opiekunów dzieci, które dotychczas korzystały z okulistycznych porad lekarskich przy ul. Chmielnej, iż od 1. czerwca br . Poradnia Okulistyczna Dziecięca zostaje przeniesiona na ul Langiewicza 6A (I piętro) . Poradnia dla
Szanowni Państwo, informujemy, iż od 1. czerwca 2023 r. następuje zmiana organizacji pracy Izby Przyjęć Ogólnej SPSK Nr 1 w Lublinie (IPO) , polegająca na zlikwidowaniu pionu lekarza dyżurnego. Oznacza to, że konsultacje lekarskie, w ramach tej Izby
Aktualizacja: 08 Maj 2023 | Autor: Anna Guzowska