JEDNOSTKI MEDYCZNE

Wyjątkowy koncert dla pacjentów Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK 1

 

30. marca odbył się kolejny koncert z cyklu "Muzyka leczy", dedykowany pacjentom Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK 1 przy ul. Radziwiłłowskiej. Koncerty odbywają się w ramach współpracy naszego Szpitala z Instytutem Muzyki UMCS.

Tym razem wydarzenie miało wyjątkowy charakter z dwóch powodów. Po pierwsze, zostało ono połączone z uroczystością przeniesienia do siedziby Kliniki pamiątkowej tablicy ku czci śp. Profesora Lucjana Kurylcio w 10-tą rocznicę śmierci. Prof. L. Kurylcio uważany jest za twórcę uniwersyteckiej chirurgii onkologicznej. Po drugie: na szpitalnym korytarzu, specjalnie dla naszych pacjentów, wystąpili uznani i wyjątkowi artyści: dr Natalia Wilk oraz dr hab. Tomasz Momot. Obecny na koncercie ks. Biskup Mieczysław Cisło złożył naszym pacjentom życzenia świąteczne.

W uroczystości ku czci śp.Profesora Lucjana Kurylcio oraz w koncercie uczestniczyli goście zaproszeni przez Kierownika Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK 1 - Profesora Wojciecha Polkowskiego: ks. Biskup Mieczysław Cisło, JM Rektor UM w Lublinie Prof. Wojciech Załuska, Dyrektor Naczelna SPSK 1 Beata Gawelska oraz z ramienia Instytutu Muzyki UMCS Prof. Urszula Bobryk.

Koncert przyniósł wytchnienie, pozwalając oderwać się choć na chwilę od trosk i choroby. Dziękujemy Artystom za wrażliwość, czas i leczenie muzyką - bo "Muzyka leczy"!

Galeria
Artykuły - pozostałe
Dziś Dzień Dziecka, przed budynkiem SPSK 1 taki obrazek: wycieczka dzieci, które fotografują się z naszym Stasiem - lekarzem! W dodatku z jeszcze jednym, miłym koziołkiem. Wszystkim Dzieciom życzymy zdrowia i wiele radości!
Informujemy rodziców i opiekunów dzieci, które dotychczas korzystały z okulistycznych porad lekarskich przy ul. Chmielnej, iż od 1. czerwca br . Poradnia Okulistyczna Dziecięca zostaje przeniesiona na ul Langiewicza 6A (I piętro) . Poradnia dla
Szanowni Państwo, informujemy, iż od 1. czerwca 2023 r. następuje zmiana organizacji pracy Izby Przyjęć Ogólnej SPSK Nr 1 w Lublinie (IPO) , polegająca na zlikwidowaniu pionu lekarza dyżurnego. Oznacza to, że konsultacje lekarskie, w ramach tej Izby
Aktualizacja: 30 Marzec 2023 | Autor: Anna Guzowska