JEDNOSTKI MEDYCZNE

Wyjątkowe koncerty dla pacjentów Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK 1 - "Muzyka leczy..."

 

Dziś w naszym Szpitalu odbył się wyjątkowy koncert, dedykowany pacjentkom i pacjentom Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK Nr 1 przy ul. Radziwiłłowskiej. Rozpoczęliśmy w ten sposób cykl czwartkowych, kameralnych spotkań z muzyką pod hasłem "Muzyka leczy...". Wydarzenia te będą odbywać się dwa razy w miesiącu na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Instytutem Muzyki UMCS i Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym Nr 1. Pianino zakupione zostało do Kliniki dzięki realizowanemu przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie projektowi pn. "Muzykoterapia w onkologii", w który wpisuje się ta inicjatywa.

Podczas pierwszego koncertu wystąpił znany muzyk z Katedry Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej Instytutu Muzyki UMCS - Michał Iwanek, w przyszłości będą to inni pracownicy i studenci Instytutu Muzyki UMCS, również w duetach, grający na różnych instrumentach. W planach jest m. in. koncert świąteczny w połowie grudnia, który - choć na chwilę - przybliży szczególną atmosferę świąt, dając wytchnienie i nadzieję hospitalizowanym w tym czasie pacjentom.

Koncerty mają charakter zamknięty i kameralny, są przeznaczone wyłącznie dla pacjentów hospitalizowanych w danym momencie w Klinice oraz dla osób przebywających na chemioterapii dziennej, mamy nadzieję, że staną się dla nich chwilą wytchnienia i spokoju podczas leczenia. Poniżej galeria zdjęć z koncertu.

plakat koncertplakat 2

Galeria
Artykuły - pozostałe
29. września w Lublinie odbędzie się Marsz Różowej Wstążki, współorganizowany przez Urząd Miasta Lublin i Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek. W ramach obchodów przypadającego we wrześniu miesiąca świadomości nowotworów ginekologicznych, Samodzielny
W najbliższy piątek i sobotę (29-30 września) w hotelu IBIS w Lublinie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Karmienie Piersią – norma czy interwencja w kryzysie?”. W konferencji wezmą udział specjaliści w zakresie karmienia piersią:
W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10-ta edycja inicjatyw dobroczynnych Lubelskiej Akcji Charytatywnej ! Już wkrótce ponad 120 osób - "Znanych, a nieznanych" - wystąpi na dużej scenie w szczytnym celu, którym jest wsparcie lubelskiej
Aktualizacja: 17 Listopad 2022 | Autor: Anna Guzowska