JEDNOSTKI MEDYCZNE

Światowy Dzień Wcześniaka - 17. listopada

 

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Z powodu wciąż obowiązujących ograniczeń epidemiologicznych, w tym roku nie było możliwe zorganizowanie medialnego spotkania personelu Szpitala z urodzonymi w SPSK 1 Wcześniakami i ich rodzinami, jak miało to miejsce w latach poprzednich. Jednak - jak zawsze - pamiętamy o najmłodszych Pacjentach i życzymy im dużo zdrowia!

Obecnie najmniejszym pacjentem przebywającym w naszym Szpitalu jest Wcześniak z wagą 940 g, który przyszedł na świat w 27 tygodniu ciąży. Na zdjęciu Prof. Anna Kwaśniewska - Kierownik Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży oraz dr n.med. Monika Wójtowicz - Marzec - Koordynator Oddziału Noworodków SPSK 1 podczas wywiadu telewizyjnego dotyczącego opieki nad najmłodszymi i najmniejszymi pacjentami.

prof. Anna Kwaśniewska i dr Monika Wójtowicz - Marzec

 

Artykuły - pozostałe
29. września w Lublinie odbędzie się Marsz Różowej Wstążki, współorganizowany przez Urząd Miasta Lublin i Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek. W ramach obchodów przypadającego we wrześniu miesiąca świadomości nowotworów ginekologicznych, Samodzielny
W najbliższy piątek i sobotę (29-30 września) w hotelu IBIS w Lublinie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Karmienie Piersią – norma czy interwencja w kryzysie?”. W konferencji wezmą udział specjaliści w zakresie karmienia piersią:
W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10-ta edycja inicjatyw dobroczynnych Lubelskiej Akcji Charytatywnej ! Już wkrótce ponad 120 osób - "Znanych, a nieznanych" - wystąpi na dużej scenie w szczytnym celu, którym jest wsparcie lubelskiej
Aktualizacja: 17 Listopad 2022 | Autor: Anna Guzowska