JEDNOSTKI MEDYCZNE

Spektakle charytatywne na rzecz psychiatrii dziecięcej w SPSK 1 - zachęcamy do zakupu biletów i wsparcia szczytnego celu!

 

We wtorek, 20. września, z inicjatywy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie, Lubelskiego Stowarzyszenia Naukowego na Rzecz Rozwoju Psychiatrii oraz Lubelskiej Akcji Charytatywnej, odbyła się konferencja prasowa, podczas której oficjalnie zapowiedziano wydarzenie, które cyklicznie odbywa się w Lublinie i jest realizowane przez Lubelską Akcję Charytatywną. W tym roku będą to dwa spektakle zatytułowane "Szalone wakacje" oraz aukcja. W konferencji uczestniczyli:

  • Dyrektor Naczelna SPSK 1 - Beata Gawelska
  • Kierownik I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK Nr 1 - prof. Hanna Karakuła - Juchnowicz
  • Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Naukowego na Rzecz Rozwoju Psychiatrii – dr n.med. Agata Makarewicz
  • autorzy spektaklu: autorka scenariusza Agnieszka Monika Polak oraz reżyser Benek Byrski
  • aktorzy "znani, a nieznani", którzy występowali również w poprzednich edycjach imprezy, lubelscy przedsiębiorcy: Jerzy Nazaruk i Kazimierz Gajek
  • przedstawiciel partnera strategicznego, firmy Mercedes Benz – Dyrektor Jerzy Rutkowski

Celem tegorocznej, 9. edycji tej inicjatywy, jest zbiórka funduszy na doposażenie "sportowe" Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży, funkcjonującego w ramach I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK Nr 1 w Lublinie.

Lubelska Akcja Charytatywna skupia ludzi dobrej woli oraz społecznie zaangażowane firmy i instytucje. W tym roku ich dobroczynna działalność oraz wysiłki koncentrują się na najmłodszych pacjentach, wymagających naszej uwagi i troski w zakresie opieki psychiatrycznej. Wpływy z biletów na spektakle, aukcji oraz od sponsorów, zostaną w całości przeznaczone na potrzeby Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Głuskiej.

Informacje o spektaklach Lubelskiej Akcji Charytatywnej:

  • Terminy spektakli: 18 i 19. 10. 2022 r.
  • Miejsce: CSK w Lublinie
  • Charakter wydarzenia: w spektaklach charytatywnych występują "Znani, a nieznani", czyli osoby wykonujące - w większości - profesje, które nie mają nic wspólnego z aktorstwem lub jakąkolwiek sztuką sceniczną, m.in. przedstawiciele lubelskiego świata nauki, polityki, biznesu, mediów, instytucji publicznych, kulturalnych. Oczywiście na scenie pojawią się również artystki i artyści profesjonalnie zajmujący się śpiewem, tańcem i muzyką, którzy stale, od początku powstania Lubelskiej Akcji Charytatywnej, występują w spektaklach i wspierają "aktorów" - amatorów w ich wysiłkach.

Bilety - cegiełki są już do nabycia w Centrum Spotkania Kultur (również na stronie CSK - spektakl 18.10. - link ; spektakl 19.10. - link).

Zapraszamy na spektakle oraz do uczestniczenia w aukcji obrazów i innych cennych przedmiotów, która odbędzie się 29.09. w "Dworze Anna" - informacje o tym wydarzeniu - kontakt.

 

Media o wydarzeniu:

Radio Lublin

Radio ESKA

Galeria
Artykuły - pozostałe
Nowy budynek Szpitala przy ul. Radziwiłłowskiej 13 został już oddany do użytku, 11 lutego przyjęto w nim pierwszych pacjentów. Powstało tu centrum kompleksowego leczenia chorób nowotworowych, na które składają się: przeniesiona z ulicy Staszica
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie otrzymał dofinansowanie na realizację następujących projektów: „Doposażenie jednostek klinicznych, zajmujących się leczeniem i diagnostyką chorób układu oddechowego, kostno-stawowo-mięśniowego
Lubelska Akcja Charytatywna „Znani, a nieznani” to ponad 100-osobowa grupa skupiająca w swych szeregach powszechnie znanych i szanowanych przedstawicieli świata nauki, kultury, mediów oraz popularnych i lubianych artystów, którzy tworzą spektakle
Aktualizacja: 23 Wrzesień 2022 | Autor: Anna Guzowska