JEDNOSTKI MEDYCZNE

Pompy insulinowe dla kobiet w ciąży - współpraca SPSK nr 1 z Fundacją WOŚP

 

Od 2004 roku Polskie Towarzystwo Diabetologiczne i sekcja położnicza PTD współpracuje z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP pomaga kobietom z cukrzycą typu 1, które chcą przygotować się do ciąży lub są w ciąży, a nie mają możliwości samodzielnego zakupu osobistej pompy insulinowej z opcją ciągłego monitorowania cukrzycy.

Wsparcie tej grupy kobiet polega na wyposażeniu ośrodków specjalizujących się w prowadzeniu ciąży w cukrzycy w nowoczesne pompy insulinowe do wypożyczenia przez kobiety w okresie planowania i w pierwszych tygodniach ciąży oraz zaopatrzeniu uczestniczek programu w sensory do ciągłego monitorowania cukrzycy. 

SPSK 1 w Lublinie bierze udział w programie od października 2020, pacjentki w nim uczestniczące przyjmowane są w Poradni Endokrynologicznej SPSK1. Inicjatywa funkcjonuje w naszym Szpitalu dzięki lekarzom z Kliniki Chorób Wewnętrznych: dr n.med. Iwonie Słowik - Kwiatkowskiej, lek. med. Justynie Woźniak i lek. med. Katarzynie Pasterczyk-Bielskiej, edukatorem diabetologicznym jest Aleksandra Kędzierawska z Poradni Diabetologicznej przy ul. Langiewicza. Nadzór merytoryczny nad inicjatywą sprawuje prof. dr hab. n.med. Grzegorz Dzida

Celem programu jest zwiększenie liczby kobiet planujących ciążę i poprawa jakości opieki nad ciężarną z cukrzycą poprzez opracowanie standardów wdrażania terapii pompowej podczas planowania i przebiegu ciąży oraz utworzenie rejestru ciężarnych leczonych OPI. 

grafika WOŚP

 

Artykuły - pozostałe
Dziś Dzień Dziecka, przed budynkiem SPSK 1 taki obrazek: wycieczka dzieci, które fotografują się z naszym Stasiem - lekarzem! W dodatku z jeszcze jednym, miłym koziołkiem. Wszystkim Dzieciom życzymy zdrowia i wiele radości!
Informujemy rodziców i opiekunów dzieci, które dotychczas korzystały z okulistycznych porad lekarskich przy ul. Chmielnej, iż od 1. czerwca br . Poradnia Okulistyczna Dziecięca zostaje przeniesiona na ul Langiewicza 6A (I piętro) . Poradnia dla
Szanowni Państwo, informujemy, iż od 1. czerwca 2023 r. następuje zmiana organizacji pracy Izby Przyjęć Ogólnej SPSK Nr 1 w Lublinie (IPO) , polegająca na zlikwidowaniu pionu lekarza dyżurnego. Oznacza to, że konsultacje lekarskie, w ramach tej Izby
Aktualizacja: 27 Kwiecień 2023 | Autor: Anna Guzowska