JEDNOSTKI MEDYCZNE

Marsz Różowej Wstążki - 29. września: prelekcje ginekologów onkologicznych z SPSK 1 w Ratuszu o godz. 13

 

29. września w Lublinie odbędzie się Marsz Różowej Wstążki, współorganizowany przez Urząd Miasta Lublin i Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek. W ramach obchodów przypadającego we wrześniu miesiąca świadomości nowotworów ginekologicznych, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 oraz Klinika Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii aktywnie włączają się w tę inicjatywę.

Zapraszamy na panel ekspercki specjalistów z SPSK Nr 1, którzy w ramach cyklu Eksperckich Spotkań Ginekologiczno - Onkologicznych PTGO "Dbam o siebie - dbam o swoje zdrowie", wystąpią przed marszem o godz. 13:00 w siedzibie lubelskiego Ratusza. Tematy prelekcji:

  • Siła profilaktyki - szczepienia przeciwko HPV oraz badania cytologiczne – dr n. med. Patrycja Ziober-Malinowska, specjalistka ginekologii i położnictwa,specjalistka ginekologii onkologicznej oraz lek. med. Julia Majchrzak, ginekolog;
  • O profilaktyce raka piersi – lek. med. Karolina Rasoul-Pelińska, specjalistka ginekologii i położnictwa;
  • Idzie raczek nieboraczek - lepiej zapobiegać niż leczyć – prof. dr hab n. med. Rafał Tarkowski, Kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii, specjalista ginekologii i położnictwa,specjalista ginekologii onkologicznej oraz lek. med. Agnieszka Kwiatkowska-Makuch, ginekolog.

Następnie, o godz. 14:00, rozpocznie się Marsz Różowej Wstążki, który przejdzie na Plac Litewski. Będą tu zlokalizowane stoiska informacyjne i konsultacyjne kilku lubelskich szpitali, w tym Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK 1. Dla pacjentek zaplanowaliśmy indywidualne konsultacje w zakresie ginekologii onkologicznej ze specjalistami z Kliniki  oraz z dr hab. n. med. Anną Wójcicką, genetyk specjalizującą się w chorobach onkologicznych - to gość specjalny, zaproszony przez Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej.

Link do wydarzenia na stronie Urzędu Miasta Lublin.

plakat marsz 29.09.23

Dr hab. n. med. Anna Wójcicka jest pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  Od lat pracuje w obszarze zagadnień związanych z biotechnologią i medycyną. Współpracuje z zespołami badawczymi z najbardziej prestiżowych ośrodków naukowych na świecie. Autorka publikacji na temat nowotworów człowieka, nagradzana za swą pracę w Polsce i w Europie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Odbyła staże badawcze na Wydziale Genetyki Medycznej Vrije Universiteit w Amsterdamie, w Laboratorium Endokrynologii Molekularnej Imperial College w Londynie oraz w Comprehensive Cancer Center w Ohio State University, Columbus (USA). Wyróżniona tytułem Very Important Polish Innovator przez Fundację Godła Promocyjnego Teraz Polska, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

Artykuły - pozostałe
Głównym celem Ośrodka Rozrodczości i Ginekologii Małoinwazyjnej , który funkcjonuje w ramach I Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii USK 1, jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości kompleksowej opieki w szeroko pojętym obszarze
29. listopada odbył się wspólny briefing prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 oraz Politechniki Lubelskiej , który dotyczył organizacji trzeciego już konkursu na aranżację kolorystyczną szpitalnych wnętrz, tym razem zabytkowego budynku
Informujemy, że Rekolekcje Adwentowe dla pracowników ochrony zdrowia odbędą się w dniach 6. - 8. grudnia o godz.18:00 w kościele rektoralnym przy ul. Staszica 16a.
Aktualizacja: 26 Wrzesień 2023 | Autor: Anna Guzowska