JEDNOSTKI MEDYCZNE

Kolejne zastosowania sztucznej kości w leczeniu pacjentów w Klinice Chirurgii Urazowej i Medycyny Ratunkowej SPSK 1

 

W SPSK 1 rozwijana jest innowacyjna metoda leczenia najbardziej skomplikowanych obrażeń, stawów rzekomych i ubytków kości przy wykorzystaniu wynalezionego przez lubelskich naukowców materiału kościozastępczego FlexiOss (firmy Medical Inventi S.A.).

14. października zastosowano ten materiał w rekonstrukcji kości przedramienia u młodej pacjentki, u której inne sposoby leczenia zawiodły. Tego rodzaju zabiegów Klinika Chirurgii Urazowej SPSK 1 wykonała dotychczas około trzydziestu. Dziennikarze z lubelskiego ośrodka TVP 3 realizują właśnie materiał o kolejnych przypadkach wykorzystania kompozytu kościozastęczego przez naszych lekarzy. Wkrótce badania kliniczne kompozytu FlexiOss rozpoczną się także w pięciu innych szpitalach w Polsce.

Kierownik Kliniki, prof. Adam Nogalski przyznaje, iż ostateczne wyniki leczenia pacjentów będzie można oceniać dopiero po wielu miesiącach od operacji, jednak - jak dotąd - są one obiecujące. Metoda ta daje szanse na powrót do sprawności osobom, u których dotychczas stosowane sposoby leczenia okazały się nieskuteczne.

 

Informacja ze strony UM w Lublinie:

Kompozyt kościozastępczy FlexiOss firmy Medical Inventi S.A. (której akcjonariuszem jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie), stworzony m.in. przez prof. dr hab. Grażynę Ginalską i dr hab. Annę Belcarz z Katedry i Zakładu Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Medycznego, został uznany Polskim Produktem Przyszłości w XXI edycji konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Media na ten temat:

Kurier Lubelski

tvn24

Dziennik Wschodni

Artykuły - pozostałe
Głównym celem Ośrodka Rozrodczości i Ginekologii Małoinwazyjnej , który funkcjonuje w ramach I Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii USK 1, jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości kompleksowej opieki w szeroko pojętym obszarze
29. listopada odbył się wspólny briefing prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 oraz Politechniki Lubelskiej , który dotyczył organizacji trzeciego już konkursu na aranżację kolorystyczną szpitalnych wnętrz, tym razem zabytkowego budynku
Informujemy, że Rekolekcje Adwentowe dla pracowników ochrony zdrowia odbędą się w dniach 6. - 8. grudnia o godz.18:00 w kościele rektoralnym przy ul. Staszica 16a.
Aktualizacja: 30 Październik 2019 | Autor: Anna Guzowska