Maja - najmniejsza i bez wątpienia najdzielniejsza pacjentka, urodzona "na Staszica" w 28 tygodniu ciąży z masą 460 g, opuściła dziś szpital w 116-tej dobie swego życia, ważąc prawie 2,4 kg. Za zdrowie Majki kciuki trzymali nie tylko rodzice i najbliższa rodzina, ale również cały personel Oddziału Noworodków SPSK1.

W grudniu 2019 ośrodek TVP3 Lublin, przy współpracy z lekarzami z Oddziału Noworodków SPSK1, zrealizował materiał telewizyjny o Mai. Jest w nim mowa o akcji pomocy i wielkich sercach okazanych maleńkiej pacjentce przez życzliwych ludzi, ponieważ - jak każdy wcześniak o tak niskiej wadze urodzeniowej - Maja wymaga specjalistycznej opieki i rehabilitacji - "Panorama Lubelska" (od min. 07.58). Dziś kamera towarzyszyła dziewczynce i jej rodzicom w ostatnich chwilach pobytu w szpitalu.

W naszym szpitalu rocznie rodzi się około 50 wcześniaków (około 6-7 proc. wszystkich dzieci), około 1 % z nich to bardzo skrajne wcześniaki (urodzone ok. 24 tygodnia ciąży). Wymagają one wielotygodniowej opieki na oddziale intensywnej terapii noworodka i żywienia dojelitowego.

Życzymy Mai dużo zdrowia i wszystkiego, co dla Niej najlepsze!

podziękowania za pomoc Mai

Zespół Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży oraz Oddziału Noworodków przygotował specjalne podziękowania dla instytucji i osób, które włączyły się w pomoc Mai:

Fundacja "Parasol Roztocza", TVP 3 Lublin, Tomaszowski Dom Kultury, Państwo Katarzyna i Marek Urban oraz Monika i Andrzej Łojek

Pozostałe artykuły i aktualności

Aktualizacja: 21 Styczeń 2020 | Autor: Anna Guzowska